TJ Ostrava: Velká cena Ostravy

Anonymní čtvrtek, října 01, 2015
Ve sportovním areálu Tělovýchovné jednoty Ostrava si v neděli 27. září na tatami při patnácté Velké ceně Ostravy poměřili své síly mladí judisté.

Soutěž je určená pro kategorii benjamínků, mladších a starších žáků a žáček. Turnaje se účastní 17 oddílů a to jak z české republiky tak i ze zahraničí. Rozhodně nemohl chybět domácí pořádající oddíl, vítěz jarní Velké ceny Ostravy 2015 - Bail Judo Tour. V posledních letech se bohatá činnost klubu juda TJ Ostrava opírá o poměrně široký a kvalitní kádr mládeže. Správnou atmosféru v hale pak mladým závodníkům vytvořil doprovod rodičů a trenérů. Zisk medaile či diplomu je pro mladé sportovce jednou z motivací. Ten nakonec zůstal v Ostravě. Domácí TJ Ostrava se ziskem 18 medailí a 39 bodů se stala vítězem turnaje. Na druhém místě se umístili judisté z Femaxu Hranice. Od prvního místa je dělily pouze dva body a rozdíl 3 medailí. Třetí se ziskem 33 bodů skončil Slezan Opava. Mladí judisté z Martina skončili na 4 místě a stali se tak nejlepším zahraničním účastníkem turnaje. Radost z úspěchu prožívali nejen ti nejmladší, ale i doprovod a trenéři.