TJ Ostrava: mezinárodní volejbalový turnaj Ostrava Cup 2015

Anonymní pátek, září 25, 2015
Přípravou na nový ročník extraligy ve volejbale se stal mezinárodní turnaj Ostrava Cup 2015. V hale Tělovýchovné jednoty Ostrava se v sobotu 19 září od 10 hodin představil kromě domácího celku také celky z Přerova, Prostějova a polské Lodže.

A právě duelem s polským mužstvem vstoupily domácí do turnaje. Kádr domácích nově posílily 3 hráčky. Petra Kojdová, která přišla z Olomouce, Marie Toufarová a Petra Jemelová. Domácí soupeřkám nepustily ani jeden set a polky porazily 3:0 Přerov hned v úvodním kole narazil na sedminásobného mistra extraligy z Prostějova. Zápas byl jednoznačnou záležitostí favorizovaného Prostějova. Přestože poslední set vyhrály hráčky Přerova, Prostějov nakonec zvítězil 2:1 Neděle pak patřila semifinále a finále. O třetí a čtvrté místo svedly souboj Lodž s Přerovem. Úspěšnější byly nakonec polky, které své soupeřky porazily 2:1. Děvčata z Přerova v turnaji nevyhrála ani jeden zápas a skončila tak na posledním 4. místě. V neděli už domácí Ostrava nezopakovala výkon proti Prostějovu, a byť vyhrála 1. set a dlouho držela vyrovnaný výkon až do třetího setu. Ten byl již jasně v režii Prostějova a nakonec výhrou 2:1 oplatil domácím sobotní porážku a stal se vítězem turnaje.